Tundub, et mu arvuti arvab, et ta on siia puhkama tulnud ning ei lase mul korraga pikka juttu kirjutada. Seepärast siis teise päeva teine osa.
Teise päeva pealelõunal tutvusime põgusalt organisatsiooniga, kus me tööle hakkame. Olen juba ka varasemalt maininud, et organisatsiooni nimi on Arci Strauss. Nende kontor on väike ja hubane ning siin töötavad hetkel vaid mehed. Noored mehed, kellel enamusel on veel ka teine, erialane töö. Mis neil siis lähiajal plaanis on - noorteraadio käivitamine; rahvusvaheline seminar juulis, millest võtavad osa 9 riigi noored; mitmed rahvusvahelised noortevahetused ning avaliku internetipunkti käivitamine. Kõik see on mingil määral ka meie töö.Oleme tähele pannud, et inimesed siin eriti jalgsi ei käi - autoliiklus on tihe ning käib üks pidev tuututamine. Signaalitades antakse märku kui tuttav vastu sõidab, kui kellegi peale vihane ollakse või kui keegi ees on. See, et inimesed keset teed autoga seisma jäävad, et kellegagi teises autos rääkida, on täitsa tavaline. End ei lasta häirida ka sellest, et seljataha on tekkinud saba - uudised pereliikmete tegemistest ja õhtustest plaanidest vajavad vahetamist.
Täna kohtusime om itaalia keele õpetajaga - Pinuccia. Inglise keelt räägib ta vähe, kuid muidu tundub tore. Temaga koos külastasime Mussomeli lossi, mis on ehitatud 14.sajandil. Sealne kohalik giid arvas, et oleme Venemaalt. Kuna giid inglise keelt ei osanud ning meie tundsime end puudutatuna sellisest arvamises siis jätsime me selle teema sinnapaika ning ei hakanud uurima, et miks. Käte ja jalgade ja itaalia keelega püüti meile ühtteist selle lossi kohta seletada. Üks asi, millest aru saime ja mis meelde jäi oli see, et lossi sisse ja ka lossist välja viisid teateid hobused, et mitte reeta teistele lossi ülesehitust.Mussomeli loss 14.sajandist
Vaated lossi jalamilt.
Itaaliakeelne giid.
Tahaks hirmsasti linna kaarti, et omapäi ringi uidata ning linnaga tutvust teha, kuid miskipärast on sellega raskusi. Samuti on senini olnud raskusi interneti saamisega. Ometigi on meile ühed või teised kohalikud natuke linna näidanud.
Kirikuid on siin palju. Nimed ei ole meelde jäänud.
Kirikud on uhked.
Vanalinna väikeste tänavate vaimustus.
Sel viisil jutustatakse kohalikust ajaloost - tüüpiline Sitsiilia linnadele.
Üks kohalik vanem härra kutsus meid oma koju kui nägi, et me hoogsalt vanalinnas pildistame.
Prügi on siin kõikjal.
Vaade Mussomeli vanalinnale.
3 comments:
Kui prügi väljaarvata,siis ikka väga armas ja Itaalia.Eriti see kodu - seal elaks isegi.
Oi kuidas tahaks seal kitsastel tänavatel Jassiga kärurallitada ...
Kirikud ika väga kaunid.
Ma lugesin nüüd ka ühe raksuga senised sissekanded ära ja edaspidi hoian su tegemistel silma peal! Et sa siis tead ;) Ja loomulikult soovin ka kõike-kõike head :)
Post a Comment